Resultat Strömmingsloppet 2013

2013-05-11 12:43:45

Created by SiTiming © Neptron AB 2012

Dam 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

359 Elisabet Karlsson Runday IF 00:41:39 04:09

2

416 Bethany Thompson 00:45:04 00:03:24 04:30

3

397 Helene Pratt Spånga 00:45:07 00:03:28 04:30

4

399 Tamia Ribadeneira Bo Österdahls Trädgårdsentreprenad 00:45:44 00:04:04 04:34

5

429 Anna Wiklund Stockholm 00:46:58 00:05:19 04:41

6

341 Mimmi Grönkvist Out Seglingsevenemang AB 00:48:11 00:06:32 04:49

7

323 Sarah Dahlqvist 00:51:30 00:09:50 05:09

8

422 Lena Wallén Resarö 00:51:44 00:10:05 05:10

9

316 Eva Bürén Järfälla SK 00:52:19 00:10:40 05:13

10

332 Helena Eriksson Resarö 00:53:00 00:11:21 05:18

11

396 elena pollacchi 00:53:14 00:11:34 05:19

12

325 Lena Edström Vaxholm 00:53:59 00:12:20 05:23

13

360 Anne-Marie Karman Vitamin Well 00:54:20 00:12:40 05:26

14

338 Anna Forssen Kungsängen 00:54:28 00:12:49 05:26

15

418 Eyrun Thune Team Kolsås 00:54:54 00:13:15 05:29

16

410 Linnea Spång Vaxholms stad 00:55:05 00:13:25 05:30

17

433 Ulrika Norberg 00:55:11 00:13:31 05:31

18

322 Gerd Crona Vaxholm 00:55:18 00:13:39 05:31

19

409 Petra Sporrong Hägersten 00:55:37 00:13:58 05:33

20

363 Kim Lagerquist 00:56:15 00:14:36 05:37

21

419 Birgitte Eidsten Tollersrud Team Kolsås 00:56:20 00:14:41 05:38

22

431 Pia Kronestedt Metz 00:56:44 00:15:05 05:40

23

404 Maria Sidén Resarö 00:57:07 00:15:27 05:42

24

430 Mia Åslander 00:57:09 00:15:30 05:42

25

351 Åsa Hjalmarsson Åsa H's Massage 00:57:16 00:15:37 05:43

26

309 lotta Bjurman Åkersberga 00:57:17 00:15:37 05:43

27

349 Emma Hansson 00:57:36 00:15:57 05:45

28

350 Mia Henriksson Mickes Gräv 00:57:57 00:16:18 05:47

29

384 Pernilla Nilsson 00:58:19 00:16:39 05:49

30

390 Anna Nyqvist Niana 00:58:37 00:16:58 05:51

31

428 Kari Wigart 00:58:38 00:16:58 05:51

32

306 Caroline Backberg 00:58:43 00:17:03 05:52

33

353 Sara Hyléen 00:59:26 00:17:47 05:56

34

373 Lisa Lundin Rindö Hamn 01:00:09 00:18:30 06:00

35

380 Lina Niland Rindö 01:01:15 00:19:35 06:07

36

379 Lotta Niland Rindö 01:01:15 00:19:36 06:07

37

366 Cecilia Lallerman Resarö 01:02:06 00:20:26 06:12

38

303 Kristina Anger Stockholm 01:02:12 00:20:33 06:13

39

364 Lovisa Lagerquist 01:02:35 00:20:56 06:15

40

386 Malin Norell Resarö 01:04:15 00:22:36 06:25

41

411 Gitte Stedt Grönlund Vaxholm 01:04:15 00:22:36 06:25

42

344 Jessica Gustavsson Resarö 01:04:38 00:22:58 06:27

43

376 Lisa Matsson Vaxholm 01:06:01 00:24:22 06:36

44

330 Pia Engholm 01:07:16 00:25:36 06:43

45

361 Caroline Koch Vitamin Well 01:08:04 00:26:25 06:48

46

333 Nina Ewerlöf Åkersberga 01:12:04 00:30:25 07:12
Dam 5km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

532 Dace Landström Vallentuna FK 00:18:04 03:36

2

502 Cornelia Alm Skarpö 00:21:21 00:03:16 04:16

3

509 Linnéa Dennerporth Väsby IK friidrott 00:21:55 00:03:50 04:23

4

567 Sara von Knorring Vaxholm 00:24:38 00:06:33 04:55

5

542 Lina Nilsson IK Waxholm 00:24:54 00:06:49 04:58

6

514 Anita Falkenek Resarö 00:25:06 00:07:01 05:01

7

544 Nina Odell Tynningö 00:25:08 00:07:04 05:01

8

507 Sara Carlsson-Odell Tynningö 00:25:36 00:07:31 05:07

9

516 Annika Fogelström Vaxholms Stad 00:25:49 00:07:44 05:09

10

515 Eva Fochsen Hässelby 00:26:15 00:08:10 05:15

11

565 Lisa Wallin Vaxholms Kastell 00:26:36 00:08:31 05:19

12

521 Sophia Hagelroth 00:26:38 00:08:33 05:19

13

564 Cecilia Wallebom Enebyberg 00:26:48 00:08:43 05:21

14

557 Jessica Setterwall Johanneshov 00:26:52 00:08:47 05:22

15

540 Catharina Monstein Vestberg Vaxholms stad 00:28:13 00:10:09 05:38

16

561 Kim Sätterström Vaxholm 00:28:52 00:10:47 05:46

17

503 Ariane Andersson Stockholm 00:28:55 00:10:50 05:47

18

523 Anne-Catrine Hellström Vaxholm 00:29:20 00:11:15 05:52

19

562 Susanne Sätterström Falun 00:29:42 00:11:37 05:56

20

546 Linn Olsson Gatelid Skarpö 00:29:55 00:11:50 05:59

21

529 Kristina Karlöf Skarpö Gård AB 00:29:56 00:11:51 05:59

22

518 Maria Grahm 00:30:13 00:12:08 06:02

23

553 Ann-Louise Rose'n Vaxholms stad 00:30:19 00:12:14 06:03

24

555 Anna Rösby Stockholm 00:30:30 00:12:25 06:06

25

524 Wilma Henriksson Mickes Gräv 00:30:37 00:12:32 06:07

26

530 Johanna Karnhill Årsta 00:30:38 00:12:33 06:07

27

506 Liza Berndt 00:31:00 00:12:55 06:12

28

572 Pim Isaxon Skarpöby 00:31:06 00:13:01 06:13

29

547 Lotta Pelagalli 00:31:11 00:13:06 06:14

30

531 Anna Kreissl 00:31:38 00:13:33 06:19

31

554 Charlotta Rung Vallentuna 00:31:44 00:13:39 06:20

32

512 Jana Emmerich Bromma 00:31:45 00:13:40 06:21

33

534 Janina Lehtonen Vaxholms Stad 00:32:30 00:14:25 06:30

34

566 Marie Wiklund Vaxholms stad 00:32:39 00:14:34 06:31

35

520 helena hagelroth 00:33:21 00:15:17 06:40

36

535 Ulrika Lindblom Bromma 00:33:22 00:15:17 06:40

37

541 Johanna Niland Nol runners 00:33:28 00:15:23 06:41

38

573 Lina Henriksson Mickes Gräv 00:33:39 00:15:34 06:43

39

571 Smilla Isaxon Skarpöby 00:33:53 00:15:48 06:46

40

568 Erica Åhlander Vaxholm 00:34:30 00:16:26 06:54

41

550 Bea Ring 00:34:54 00:16:49 06:58

42

522 Petra Hastedt-Ring Resarö 00:34:54 00:16:49 06:58

43

582 Tin-tin Isaxon Skarpöby 00:35:08 00:17:04 07:01

44

527 Eva Jernnäs Miljö&Utveckling 00:38:01 00:19:56 07:36

45

538 Marja-Leena McMillion Vaxholm 00:38:04 00:19:59 07:36

46

510 Susanne Edén Vaxholms stad, SBF 00:42:15 00:24:10 08:27
F10 (flickor födda 2003-2004)

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

204 Tilde Josefsson Täby OK 00:08:53 04:56

2

139 Lova Forssen Kungsängen 00:08:56 00:00:02 04:58

3

142 My hjalmarsson 00:09:24 00:00:30 05:13

4

143 maja håkansson vaxholm 00:09:38 00:00:44 05:21

5

200 Sonya Lundsten Resarö 00:10:30 00:01:36 05:50

6

148 Felicia Tottie Vaxholm 00:10:54 00:02:01 06:03

7

138 Saga Edström Vaxholm 00:10:56 00:02:03 06:04

8

145 Ewelina Johansson IFK Österåker 00:11:05 00:02:11 06:09

9

189 Natalie Hedström 00:12:03 00:03:10 06:42

10

141 Filippa Granström Lidingö 00:12:23 00:03:30 06:53

11

146 Stella Karlsson Hässelby 00:12:24 00:03:30 06:53

12

149 Torun Öström 00:13:09 00:04:15 07:18

13

147 Ebba Nyqvist Resarö 00:14:53 00:06:00 08:16
F12 (flickor födda 2001-2002)

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

186 Carolina Larsson Danderyds SK 00:06:58 03:52

2

185 Emilia Larsson Danderyds SK 00:07:14 00:00:16 04:01

3

166 Nellie Carlstedt SUB11-Gruppen Triathlon Klubb 00:07:29 00:00:31 04:09

4

167 Tindra Forssen Kungsängen 00:08:51 00:01:53 04:55

5

171 Caroline Sterner Täby 00:08:55 00:01:57 04:57

6

183 Marina Roukolainen Stockholm 00:08:56 00:01:58 04:58

7

170 Nora Schönwell Huddinge Handboll 00:09:30 00:02:31 05:16
F8 (flickor födda 2005-2006)

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

110 Agnes Noven Vaxholm 00:03:48 04:13

2

102 Matilda Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:04:03 00:00:15 04:31

3

108 Tilda Karlsson Åkersberga SK 00:04:06 00:00:17 04:33

4

103 Nova Furevik Åkersberga SK 00:04:07 00:00:19 04:34

5

192 Wilma Liabäck Boo IF 00:04:25 00:00:37 04:55

6

109 Elin Niland Nol runners 00:04:51 00:01:03 05:24

7

182 Alva Magnusson 00:04:56 00:01:08 05:29

8

181 Johanna Selin Vaxholm 00:05:05 00:01:17 05:39

9

203 Agnes Josefsson täby OK 00:05:06 00:01:18 05:41

10

111 Signe Wengström 00:05:09 00:01:21 05:43

11

106 Klara Ingves Åkersberga 00:05:14 00:01:26 05:49

12

113 Ragna Öström 00:05:20 00:01:32 05:56

13

104 Lola Garpe 00:05:30 00:01:42 06:07

14

184 Engla Zetterlund 00:05:30 00:01:42 06:07

15

179 Selma Hyléen IFK Waxholm 00:05:38 00:01:49 06:15

16

198 Nora Palm 00:05:46 00:01:58 06:24

17

107 Tilda Karlsson Hässelby 00:06:18 00:02:30 07:00

18

202 Meja Östman IFK Vaxholm 00:06:20 00:02:32 07:02

19

112 Ester Wengström 00:06:23 00:02:35 07:06
Herr 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

305 Filip Artursson Hässelby SK 00:34:36 03:27

2

301 Niklas Andersson Hässelby SK 00:35:15 00:00:38 03:31

3

414 Fredrik Tedborn Meductus AB 00:35:44 00:01:07 03:34

4

415 Deri Thomas Running Sweden 00:36:40 00:02:04 03:40

5

434 Niklas Gavefält 00:37:34 00:02:57 03:45

6

388 Pål Norman Sollentuna 00:37:47 00:03:10 03:46

7

440 Stephan Rimér 00:38:11 00:03:34 03:49

8

427 Anders Wibaeus FK studenterna 00:38:13 00:03:36 03:49

9

438 Micke Sjöblom Team Stockholm marathon/IF Linner 00:38:18 00:03:41 03:49

10

398 James Pratt Spånga 00:38:54 00:04:17 03:53

11

442 Leon Spiller Dalaportens OL 00:39:12 00:04:35 03:55

12

302 Henrik André Cykelsällskapet Gösarna 00:39:32 00:04:55 03:57

13

308 Johan Bergwerf Vaxholm 00:39:47 00:05:10 03:58

14

413 Stefan Svanström OK Österåker 00:39:54 00:05:17 03:59

15

355 Thorbjörn Johansson SUB11-Gruppen Triathlon Klubb 00:40:18 00:05:41 04:01

16

370 Daniel Linderoth Gösarnas cykelsällskap 00:40:31 00:05:54 04:03

17

393 Joakim Perani Åkersberga SK 00:40:38 00:06:01 04:03

18

374 Frans Lundin Rindö Hamn 00:40:40 00:06:03 04:04

19

313 Magnus Bornäs Stockholm 00:41:07 00:06:30 04:06

20

423 Jakob Wallin Vaxholms Kastell 00:41:25 00:06:48 04:08

21

347 Martin Halldin Vaxholm 00:41:31 00:06:54 04:09

22

375 Piotr Makula Makula Bygg 00:43:14 00:08:38 04:19

23

435 Fredrik Stene 00:45:11 00:10:35 04:31

24

358 Anders Jutell Vaxholm 00:45:33 00:10:57 04:33

25

405 Mattias Sjöberg Vaxholm 00:45:58 00:11:21 04:35

26

408 Daniel Smedenholm Bogesund runners 00:46:31 00:11:54 04:39

27

444 Michael Lindholm 00:46:46 00:12:09 04:40

28

443 Per Hanrik Runday IF 00:46:59 00:12:22 04:41

29

420 Magnus Tottie Vaxholm 00:47:13 00:12:36 04:43

30

377 Sean McInerney Vaxholm 00:47:40 00:13:03 04:46

31

318 Fredrik Bölenius Docksta BTK 00:47:40 00:13:03 04:46

32

383 Gustav Niland Rindö 00:47:41 00:13:04 04:46

33

339 Magnus Frank Vaxholm 00:47:47 00:13:10 04:46

34

368 Henrik Levinson Täby IS 00:48:01 00:13:25 04:48

35

352 Klas Hovland Vaxholms stad 00:48:38 00:14:01 04:51

36

400 Johan Rockström WaterAid 00:48:49 00:14:13 04:52

37

441 Jan Knutola 00:48:57 00:14:21 04:53

38

310 Mikael Björkefall Resarö 00:49:25 00:14:48 04:56

39

381 Jesper Niland Rindö 00:49:35 00:14:58 04:57

40

424 Sven Vasseur T.A.S.S 00:49:44 00:15:07 04:58

41

315 Björn Burman Tyresö 00:49:58 00:15:21 04:59

42

425 Niklas Wellmar IK Waxholm 00:50:11 00:15:34 05:01

43

335 Henrik Fernström Klubb Gobba 00:50:29 00:15:52 05:02

44

356 Per Johansson Vaxholms stad 00:50:45 00:16:08 05:04

45

436 Krister Wennberg 00:50:50 00:16:13 05:05

46

362 Henri Kudjoi Vaxholm 00:50:57 00:16:20 05:05

47

403 Göran Sandström Österskär 00:51:08 00:16:31 05:06

48

346 Jack Haking 00:51:14 00:16:37 05:07

49

378 David McInerney 00:51:58 00:17:21 05:11

50

417 Mathias Thunblad SUB11-gruppen 00:52:37 00:18:01 05:15

51

324 Egil Dilkestad 00:52:40 00:18:03 05:16

52

348 Tom Hammar Vaxholm 00:52:47 00:18:10 05:16

53

389 Anton Noven Vaxholm 00:53:10 00:18:33 05:19

54

401 Bo Rudemalm Fredrikshofs FIF 00:53:23 00:18:46 05:20

55

304 Joakim Arkmo GE HealthAhead 00:53:38 00:19:01 05:21

56

426 Magnus Westerberg Vaxholms Tennisklubb 00:53:52 00:19:15 05:23

57

437 Per Lindroth Vaxholm 00:54:33 00:19:56 05:27

58

432 Per-Eric Grön Resarö 00:54:43 00:20:06 05:28

59

314 Anders Braathen Tyresö 00:54:48 00:20:11 05:28

60

395 Robert Pettersson Hampnäs 00:55:04 00:20:27 05:30

61

369 Carl Levinson Täby IS 00:56:03 00:21:27 05:36

62

406 Tomas Sjöberg Eskilstuna 00:56:04 00:21:27 05:36

63

334 Karl Olov Fagerström 00:56:49 00:22:12 05:40

64

312 Dennis Boelius Vaxholm 00:57:06 00:22:29 05:42

65

445 Carlo Flora Älvsjö 00:57:30 00:22:53 05:45

66

412 Fredrik Stenström 00:59:33 00:24:56 05:57

67

382 Christer Niland Nol runners 00:59:34 00:24:57 05:57

68

321 Sören Carlsson Grant Thornton 00:59:38 00:25:01 05:57

69

340 Erik Fredriksson Lidingö 00:59:40 00:25:03 05:58

70

345 Alistair Hails Vaxholm 01:00:31 00:25:54 06:03

71

329 Sverker Elmarsson aa 01:00:37 00:26:00 06:03
Herr 5km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

581 Andreas Åkesson Saltsjöbaden 00:18:22 03:40

2

504 Johan Andersson Flens FS 00:18:50 00:00:28 03:46

3

575 Ole Kling Järna 00:19:07 00:00:45 03:49

4

579 Lennart Klingenstierna 00:19:45 00:01:23 03:57

5

576 Gustav Laitinen Skarpö 00:20:29 00:02:07 04:05

6

528 Björn Jonsson Crystal-Stars 00:20:49 00:02:27 04:09

7

570 Fabian Fischer 00:21:19 00:02:57 04:15

8

574 Sixten Nyström 00:22:42 00:04:20 04:32

9

569 P-H Öström 00:22:44 00:04:22 04:32

10

578 Bo Engwall 00:22:53 00:04:31 04:34

11

549 Viktor Pierre Lunds Universitet 00:23:06 00:04:44 04:37

12

577 Svante Tedborn 00:23:07 00:04:45 04:37

13

513 Ludvig Fagrell Vaxholm 00:23:55 00:05:33 04:47

14

548 Dan Pierre Vaxholms Stad 00:24:00 00:05:38 04:48

15

525 emil håkansson vaxholm 00:25:34 00:07:12 05:06

16

539 Jason McMillion Vallentuna 00:25:58 00:07:36 05:11

17

505 Mattias Bendtsen 00:26:25 00:08:03 05:17

18

580 Nils Lindell Trosabyggdens OK 00:27:01 00:08:39 05:24

19

558 Torbjörn Sjödin Vaxholm 00:27:07 00:08:45 05:25

20

551 Fredrik Ring 00:28:14 00:09:52 05:38

21

563 Måns Söderkvist 00:28:28 00:10:06 05:41

22

559 Anders Stenberg Mora 00:31:50 00:13:28 06:22

23

545 Gustaf Olin Haking 00:35:32 00:17:10 07:06
P10 (pojkar födda 2003-2004)

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

152 Johan Fochsen Waxholms OK 00:07:24 04:06

2

180 Henrik Norgren Stora Tuna 00:07:28 00:00:04 04:09

3

163 Hugo Thim 00:07:38 00:00:14 04:14

4

154 Thor Henriksson Mickes Gräv 00:07:47 00:00:23 04:19

5

158 Casper Pratt Spånga 00:07:48 00:00:23 04:20

5

197 Leo Karlöf 00:07:48 00:00:23 04:20

7

205 Oskar Beck IKW 00:07:56 00:00:31 04:24

8

130 Loui Pratt Spåna 00:07:56 00:00:32 04:24

9

193 Nel Malmsten IF Linnea 00:07:57 00:00:32 04:25

10

162 Tor Stein 00:08:03 00:00:38 04:28

11

155 William Johansson IFK Österåker 00:08:15 00:00:51 04:35

12

150 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:08:21 00:00:57 04:38

13

160 Lucas Schönwell Huddinge Hockey 00:08:25 00:01:00 04:40

14

161 Noah Sjöberg Vaxholm 00:08:52 00:01:27 04:55

15

206 Hugo Metz 00:08:53 00:01:28 04:56

16

156 Jonathan Lindblom 00:09:35 00:02:10 05:19

17

151 Leo Ellerud 00:10:29 00:03:04 05:49

18

157 Adrian Lindblom 00:10:53 00:03:28 06:02

19

153 Eldor Hennermark 00:14:04 00:06:40 07:49
P12 (pojkar födda 2001-2002)

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

174 Oskar Edlund Täby IS 00:06:40 03:42

2

173 Stian Dilkestad 00:07:42 00:01:01 04:16

3

178 Gustav Wellmar IFK Vaxholm 00:07:53 00:01:13 04:23

4

172 Esaias Backlund 00:07:56 00:01:16 04:24

5

194 Simon Söderkvist 00:08:12 00:01:32 04:33

6

176 Thomas Thune-Haugerud Team Kolsås 00:08:26 00:01:45 04:41

7

177 Anders Tollersrud Team Kolsås, Norge 00:08:46 00:02:05 04:52

8

175 Silas Garpe 00:09:06 00:02:25 05:03
P8 (pojkar födda 2005-2006)

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född - Tid Tid Efter Pace

1

118 Henrik Edlund IK Waxholm 00:03:48 04:13

2

188 Hugo Aronsson ÅBK 00:04:09 00:00:20 04:36

3

134 Seth Sjöberg Vaxholm 00:04:10 00:00:21 04:37

4

121 Eric Granström Lidingö 00:04:16 00:00:27 04:44

5

187 John Bäck Studenterna jr 00:04:16 00:00:28 04:45

6

201 David Lindström Resarö 00:04:21 00:00:33 04:50

7

136 Leo Sterner Täby 00:04:25 00:00:37 04:55

8

124 Anton Hellström Kulladals runners 00:04:32 00:00:43 05:02

9

122 Carl Granström Lidingö 00:04:32 00:00:43 05:02

10

131 Vide Ristner 00:04:37 00:00:48 05:08

11

133 Hugo Sellin Vaxholm 00:04:37 00:00:49 05:08

11

195 Hannes Söderkvist 00:04:37 00:00:49 05:08

13

128 William Kniving 00:04:39 00:00:51 05:11

14

116 David Berggren 00:04:42 00:00:53 05:13

15

117 Kevin Bergwerf Vaxholm 00:04:42 00:00:54 05:13

16

137 Alvin Tottie Vaxholm 00:04:47 00:00:58 05:19

17

115 Oscar Arfwedson Vaxholm 00:04:48 00:00:59 05:20

18

127 Morris Holmström Vaxholm 00:04:49 00:01:00 05:21

19

135 Erik Stein 00:04:53 00:01:05 05:26

20

119 Emil Edström Vaxholm 00:04:55 00:01:06 05:28

21

120 Jens Fochsen Waxholms OK 00:05:09 00:01:21 05:44

22

114 Joseph Airey Vaxholm 00:05:19 00:01:31 05:55

23

199 Svante Bjurman 00:05:19 00:01:31 05:55

24

125 Thor Hennermark 00:05:21 00:01:32 05:57

25

196 Oscar Yngvesson 00:05:27 00:01:39 06:04

26

191 Kevin Rimer 00:05:30 00:01:41 06:07

27

190 Tim Rimer 00:05:45 00:01:56 06:23

28

126 Baldur Hennermark 00:20:28 00:16:40 22:45